COVID 19, KORONAVIRUSAS

COVID 19, Koronavirusas

Koronavirusai – tai didelė grupė virusų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali sukelti ir sunkias kvėpavimo takų infekcijas, tokias kaip Artimųjų Rytų respiracinio sindromo (ARRS) ar sunkaus ūminio respiracinio sindromo (SŪRS) koronavirusines infekcijas.

2019 m. naujas koronavirusas dabar pavadintas sunkaus ūminio respiracinio sindromo koronavirusu-2 (SARS-CoV-2), o šio viruso sukeliama liga nuo šiol vadinama COVID-19.

Inkubacinis periodas yra laikotarpis nuo užsikrėtimo virusu pradžios iki ligos simptomų pasireiškimo. Dabartiniais duomenimis, COVID-19 inkubacinio periodo trukmė 1-14 d. (vidutiniškai 5-7 d.). Vadovaujantis kitų koronavirusinių infekcijų (SŪRS, ARRS) informacija, tikėtina, kad COVID-19 inkubacinio periodo trukmė gali būti iki 14 d.

COVID 19 - gali sukelti lengvus, į gripą panašius simptomus, pvz.: karščiavimą, kosulį, dusulį, raumenų skausmą, nuovargį. Sunkesniais atvejais išsivysto sunki pneumonija, ūmus respiracinis distreso sindromas, sepsis, septinis šokas. Didžiausia susirgimo tikimybė 7 pirmos paros. Tikėtina, kad labiausiai pažeidžiami yra vyresnio amžiaus asmenys ir asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis (hipertenzija, širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas, kepenų funkcijos sutrikimai, kvėpavimo takų ligos ir kt.)

Prevencinės priemonės:

  • Socialinė distancija – 2 metrai;
  • Asmeninė higiena ( nelieskite akių, nosies, burnos ); dažnai plaukite ir dezinfekuokite rankas;
  • Patalpų valymas, naudokite 0,1% natrio hipochlorito arba 70% etanolio turinčius tirpalus;
  • Ventiliuokite patalpas;
  • Dezinfekuokite patalpas;

Esant profesionaliam dezinfekcijos paslaugų poreikiui prašome kreipkitės į UAB Švara ir dezinfekcija, mes jau trisdešimt metų padedame visuomenei kovoti su įvairiais virusais ir kenkėjais, tad pasikliaukite mūsų profesionalumu ir žiniomis kurios padeda ir padės suvaldyti epidemiologinę situaciją šalyje.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu (Žin., 1996, Nr. 104-2363;2001, Nr.112-4069) pakeitimo įstatymo 14 str. pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose turi būti atliktas privalomas aplinkos kenksmingumo pašalinimas (dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija). Dėl COVID-19 keliamos rizikos užsikrėsti pavojingomis ir ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis šie darbai priskiriami padidintos rizikos grupei.

 

Susisiekite

Siunčiama
Prašome palaukti